Oferta - projekt ogrodu

Jakie tematy realizuję?

Projektowanie ogrodów prywatnych
 • projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym, bliźniaczym, szeregowcu itp.
 • projekt podjazdu
 • projekt części przed domem
 • projekt tarasu
 • projekt balkonu
 • projekt rabaty
 • projekt donic betonowych
Projektowanie terenów publicznych
 • projekt parku
 • projekt zieleni osiedla
 • tereny otaczające budynki firmowe
 • projekt ogródka restauracji/kawiarni
Projekt pozostałych elementów ogrodu
 • projekt ogrodzenia
 • projekt nawierzchni w ogrodzie
 • projekt oświetlenia
 • projekt małej architektury - zabudowa tarasu, altana ogrodowa/wiata, huśtawka, meble na wymiar, pergola itp.
 • dobór mebli ogrodowych
Wizualizacje
 • wizualizacje na podstawie gotowej dokumentacji technicznej

Poza projektowaniem stacjonarnym, które obejmuje Olsztyn oraz województwo warmińsko – mazurskie. Realizuję projekty również w trybie online, dzięki czemu mogę współpracować na terenie całej Polski i za granicą.

W ramach usług projektowych istnieje możliwość skorzystania z płatnego nadzoru nad realizacją projektu. Dzięki temu Klient ma pewność, że prace będą wykonywane zgodnie z projektem, a wszelkie wątpliwości i problemy zostaną rozwiązane na bieżąco.

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta krajobrazu?

Profesjonalna wiedza i doświadczenie

- specjalistyczna wiedza oraz bogate doświadczenie w projektowaniu przestrzeni zewnętrznych. Dzięki temu Klient otrzymuje rozwiązania i pomysły, które są przemyślane, funkcjonalne i estetyczne

Indywidualne podejście do projektu

- dokładna analiza potrzeb i preferencji Klienta, dopasowanie projekt do unikalnych wymagań. Każda przestrzeń jest traktowana jako wyjątkowe wyzwanie, co gwarantuje ostateczny efekt spełniający oczekiwania

Optymalizacja przestrzeni

- maksymalne wykorzystanie powierzchni, które zapewnia funkcjonalność i ergonomiczne rozplanowanie elementów w ogrodzie

Zrównoważone rozwiązania

- wykorzystanie naturalnych materiałów. Dbałość o Klientów którzy cenią ekologię i ochronę środowiska

Wzrost wartości inwestycji

- dobrze zaaranżowana przestrzeń podnosi wartość nieruchomości, co jest szczególnie atrakcyjne dla Klientów, którzy planują sprzedaż lub wynajem swojej posiadłości w przyszłości

Oszczędność czasu i pieniędzy

- eliminacja własnych eksperymentów i błędów, co może być czasochłonne i kosztowne. Profesjonalny projekt pozwala zaoszczędzić czas oraz uniknąć niepotrzebnych kosztów na późniejszych korektach

Poczucie estetyki i przyjemności

- profesjonalnie zaprojektowane otoczenie przynosi estetyczną przyjemność i pozytywne wrażenia, co jest ważne dla klientów ceniących wysoki standard życia i komfort

Długoterminowe korzyści

- dobrze zaprojektowana przestrzeń zewnętrzna pozostaje atrakcyjna i funkcjonalna przez wiele lat, co daje klientom satysfakcję z podjętej decyzji i inwestycji

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie. Pozwala to dostosować ofertę do potrzeb i możliwości finansowych Inwestora.

Co wpływa na koszt projektu ogrodu?

Powierzchnia terenu

Lokalizacja

Ukształtowanie terenu

Zakres dokumentacji

Stopień skomplikowania

Nadzór podczas realizacji

Ile trwa proces projektowania ogrodu?

Proces projektowania ogrodu zwykle trwa od 1,5 do 3 miesięcy. Termin finalizacji może się wydłużyć. Wszystko zależy od zawartości dokumentacji, powierzchni jak i decyzyjności Klienta.

Co zawiera projekt ogrodu?

Projekt koncepcyjny

- dokument przedstawiający projekt ogrodu w postaci rzutu z góry. Zawiera on ogólny opis ogrodu, w tym jego cel, styl, funkcje oraz założenia projektowe. Jest pierwszym etapem procesu aranżacji, który umożliwia zaprojektowanie ogrodu zgodnie z wymaganiami klienta oraz z uwzględnieniem charakterystyki terenu.

Projekt techniczny

- dokument określający szczegóły wykonania projektu koncepcyjnego ogrodu. W projekcie technicznym ogrodu znajdują się kluczowe informacje dotyczące m.in. gatunków roślin, rozstawy sadzenia, wymiarowanie poszczególnych elementów. Projekt techniczny jest niezwykle ważny, ponieważ stanowi podstawę podczas realizacji ogrodu.

Projekt nawierzchni

- dokument, który określa szczegóły wykonania nawierzchni w danym miejscu, np. na tarasie, w ogrodzie, na podjeździe, czy w parkingu. Projekt ten składa się z różnych elementów, takich jak plan nawierzchni, opis materiałów, sposób układania, wymiary czy detale.

Projekt oświetlenia

- plan ogrodu z zaznaczonymi punktami, w których zaprojektowano źródła światła, takie jak kinkiety, reflektory czy lampy ogrodowe. To dokument, który określa model, rodzaj i charakterystykę źródeł światła, ich moc, kolor i temperaturę barwową. Projekt ten uwzględnia zarówno aspekty praktyczne, jak i estetyczne, takie jak bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz dekoracyjność oświetlenia.

Projekt małej architektury

- dokumentacja, która określa wygląd, funkcje oraz parametry techniczne obiektów małej architektury, takich jak huśtawki, ławki, pergole, altany, place zabaw i wiele innych. Projekt zawiera informacje o kształcie, rozmiarach, kolorze, sposobie montażu a także o materiałach, z których elementy zostaną wykonane.

Wizualizacje 3D

- to wizualne przedstawienie projektu ogrodu w trójwymiarowej przestrzeni. Są to graficzne symulacje, które pozwalają na zobrazowanie projektowanego ogrodu w sposób realistyczny. Umożliwiają inwestorom zobaczenie jak będzie wyglądał ich przyszły ogród z różnych perspektyw, o różnych porach dnia w docelowej fazie wzrostu ogrodu.

Spis roślinności

- to dokument, w którym wykazane są gatunki roślin, jakie zostaną posadzone w ogrodzie lub innym terenie zieleni (odniesienie numeryczne do projektu technicznego). Spis roślin zawiera następujące informacje: nazwa gatunku i odmiany, ilość, termin sadzenia, wysokość, rozmiar rośliny i pielęgnacja.

Katalogi materiałów

- to dokumenty, które zawierają szczegółowy spis informacji na temat wszystkich materiałów i elementów użytych w projekcie ogrodu. Podzielone są na kategorie i zawierają m.in. zdjęcia produktów, ceny, linki do sklepów online lub fizyczne adresy sklepów, ilości materiałów.

Etapy współpracy

Wizja lokalna

Zapoznanie się z terenem, jego ukształtowaniem i potencjałem. Rozmowa z klientem o oczekiwaniach i preferencjach.

Koncepcja

Stworzenie koncepcji ogrodu, która obejmuje plan przestrzenny, układ zieleni, kolorystykę, a także wybór roślin i elementów małej architektury.

Poprawki

Zapoznanie się z koncepcją i zgłoszenie ewentualnych uwag i poprawek, które zostaną wdrożone przez projektanta.

Aktualizacja

Aktualizacja koncepcji ogrodu zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Dokumentacja

Przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym planów, rysunków technicznych, specyfikacji roślin i elementów małej architektury kluczowych przy realizacji projektu.

Finalizacja

Przekazanie opracowania inwestorowi, pomoc w wyborze wykonawcy, zakupu roślin i materiałów do ogrodu. Pozostanie do dyspozycji klienta na etapie realizacji projektu.

Marzysz o pięknym ogrodzie? Sprawdź moje realizacje i skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością pomogę Ci zrealizować to marzenie.