Front działki bez bramy, furtki i ogrodzenia

Powrót

Szczęsne

25 m2

nowoczesny

Projekt zakładał urządzenie przestrzeni frontowej działki, uwzględniając nowoczesny domek ogrodowy, wiatę na kontenery oraz estetyczne ogrodzenie z furtką, które prowadzi do istniejącego ogrodu.

Donica jako granica posesji prywatnej

Inwestorzy wyrazili potrzebę utworzenia subtelnej granicy, identyfikującej obszar prywatny posesji, jednocześnie rezygnując z tradycyjnych ogrodzeń, bram i furtki w obszarze frontowym działki. W celu spełnienia tego założenia, stworzono donicę o długości 7 metrów, wykończoną betonem architektonicznym o wyrazistym antracytowym odcieniu. Aby, zachować odpowiednie warunki wilgotnościowe dla roślin, na dnie donicy wykonane są otwory oraz drenaż do odprowadzenia nadmiaru wody.

Roślinność

Przy doborze roślin kluczową rolę odegrał wybór gatunku zimozielonego umieszczonego w donicy. Gatunek pełni funkcję żywopłotu, a jego zwarty pokrój pozwala Inwestorom cieszyć się gęstą barierą, którą można elastycznie kształtować pod względem wysokości i szerokości. Dodatkowo, wśród pozostałych gatunków znalazły się drzewa szczepione na pniu oraz ozdobne trawy. Płot sąsiadujący z działką zostanie obsadzony zimozielonym pnączem, które nie tylko ukryje ewentualne niedoskonałości siatki, ale również stworzy jednolitą i zwartą ścianę. Całość komponuje się harmonijnie, a rabaty zostały wypełnione szarym grysem.

Domek na narzędzia z wiatą śmietnikową

W projektowaniu wiaty na śmietniki i domku na narzędzia skoncentrowano się na dość nowoczesnym stylu, harmonizując kolorystykę z istniejącym polbrukiem oraz odcieniem elewacji. Zdecydowano się na drewno o przyjemnym, ciepłym odcieniu bejcy, w połączeniu z antracytowymi akcentami. W celu podkreślenia nowoczesności, niektóre elementy ścian zewnętrznych zostały zaproponowane z użyciem stali.

Ogrodzenie prowadzące na tył posesji

Z uwagi na brak ogrodzenia w części frontowej, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w czasie nieobecności Inwestorów, zdecydowano się na umieszczenie ogrodzenia przy wejściu do części ogrodowej. Ogrodzenie stanowią antracytowe lamele oraz niewielki murek z wykończeniem w tonacji donicy.

Potrzebujesz indywidualnego projektu? Zostaw wiadomość lub skontaktuj się ze mną, a otrzymasz bezpłatną wycenę.