Ogród przy szeregowcu z nowoczesną altaną

Powrót

Tomaszkowo

200 m2

Nowoczesny

Geometryczna koncepcja na bazie prostokąta, która w pierwszym odczuciu tworzy od razu nowoczesny klimat.

Taras z drewnianych desek

Taras przy wyjściu na tył ogrodu wykonany z desek tarasowych ryflowanych, które pomalowane są na ciepły odcień brązu, współgrając z panelowym ogrodzeniem. Inwestorzy wyrazili życzenie, aby taras został zintegrowany z poziomem trawnika, zgodnie z ich preferencjami estetycznymi.

Donice betonowe

Do tarasu przylegają betonowe donice w odcieniu ciemnego grafitu oraz żwirowe rabaty z roślinnością ozdobną w szczególności z liści. Donice są odpowiednio przygotowane i posiadają wewnątrz drenaż. W dalszej części ogrodu wprowadzają stopniowość rabat i urozmaicają koncepcję podkreślając jego nowoczesny styl.

Nawierzchnia z płyt

Od tarasu rozciąga się główna ścieżka z płyt betonowych, pomiędzy którymi rośnie trawa lub jest wysypany żwir. Oprócz aspektu estetycznego, puste przestrzenie między płytami mają także praktyczne zastosowanie - umożliwiają swobodny przepływ wody w głąb ziemi, co zapobiega tworzeniu się zastoisk.

Nowoczesne oświetlenie

Ścieżka wyposażona jest w nowoczesne słupki oświetleniowe, które są w kolorze antracytu. Przestrzeń wewnątrz lampy ogrodowej jest pusta, co sprawia wrażenie delikatności a zarazem ciekawego designu.

Gatunki w ogrodzie

Boki działki wypełniają żwirowe rabaty, w których goszczą m.in. hortensje, trzcinniki, tawułki, kostrzewy, miskanty, ostnice, funkie i żurawki. Kolory i formy roślin tworzą zmysłowy taniec barw, wprowadzając harmonię i spokój do ogrodu.

Nowoczesna altana

Ścieżka prowadzi do strefy rekreacyjno - wypoczynkowej, w której znajduje się altana, grill oraz wiszący fotel. Altana ogrodowa o nowoczesnej konstrukcji posiada nie tylko miejsce na stół, w drugiej połowie znajduje się sauna, która pozwala na pełne zanurzenie się w błogim odpoczynku. Ścianki zdobią gęsto osadzone lamele, pomiędzy nimi znajdują się panele ze szkła. Dodatkowo w niektórych listwach wpuszczona jest taśma LED, która nadaje miejscu niepowtarzalny urok i zapewnia nastrojowe oświetlenie po zmroku. Grill znajduje się w dogodnej lokalizacji przy altanie, na betonowym podeście, co ułatwia organizację wspólnych posiłków.

Zakątek relaksu w ogrodzie

W skrytym zakątku ogrodu, znajduje się konstrukcja z belek z wiszącym fotelem, który wypełniony jest miękkimi poduchami. Pozwala on na przyjemne uniesienie się w powietrzu, a delikatny cień przepięknie kwitnącej magnolii gwarantuje ukryty relaks. Koncepcja ogrodu łączy w sobie estetykę, funkcjonalność i spójność, tworząc wymarzone miejsce do spędzania czasu na łonie natury, zarówno podczas ciepłych letnich dni, jak i podczas przytulnych wieczorów.

Potrzebujesz indywidualnego projektu? Zostaw wiadomość lub skontaktuj się ze mną, a otrzymasz bezpłatną wycenę.