Ogród w stylu wiejskim inspirowany rzeką

Powrót

Stara Kaletka

650 m2

Wiejski

Koncepcja ogrodu została zainspirowana rzeką, której charakterystyczne koryto i brzegi zostały odwzorowane przez wysypanie połowy terenu żwirem. Rabaty w ogrodzie zostały ukształtowane swobodnie, tak aby wprowadzić wiejski klimat, a skupiska różnorodnych nasadzeń sprawiają, że ogród prezentuje się harmonijnie i naturalnie, jakby był integralną częścią okolicznej przyrody.

Rola gatunków roślin w ogrodzie

Rośliny m.in. wrotycz, lawenda, kocimiętka pełnią również praktyczną funkcję odstraszania niepożądanych insektów, takich jak kleszcze, komary czy muchy, co było jednym z najważniejszych punktów w tworzeniu ogrodu.

Wypoczynek w ogrodzie – poczucie prywatności

W pierwszej części posesji znajduje się miejsce relaksu, które tworzy zewnętrzny narożnik ogrodowy z huśtawką, o typowo wiejskiej konstrukcji. Wzdłuż ogrodzenia, tuż za narożnikiem, zaprojektowano trejaż o różnej wysokości palików, mający spełniać podwójną funkcję: stanowić zieloną ścianę oraz zapewnić wyższy poziom prywatności.

Naturalne materiały w nawierzchni

Istniejąca, główna ścieżka z kamienia polnego, została uzupełniona w niezbędnych punktach. Aby zachować naturalne materiały, pozostałe ścieżki w ogrodzie wykonane są z płyt imitujących drewno, które doskonale wkomponowały się w sielski klimat. Wisienką na torcie jest altana ogrodowa, która poza strefą relaksu - balią ogrodową, pełni funkcję sypialnianą. Została podzielona na dwie części - otwartą ze ściankami ażurowymi w systemie ruchomych deseczek. Natomiast druga część - zamknięta z łazienką i antresolą. Na życzenie Inwestorów, w drugiej części działki pozostawiono trawnik, który posłuży do zabaw z dziećmi. Oświetlenie w ogrodzie stanowią słupki z obrotową, ruchoma głowicą. Wyjątkowość tego projektu tkwi w połączeniu piękna natury z praktycznym aspektem osłony i intymności.

Potrzebujesz indywidualnego projektu? Zostaw wiadomość lub skontaktuj się ze mną, a otrzymasz bezpłatną wycenę.