Ogród z murkami oporowymi z widokiem na jezioro Ornowskie

Powrót

Morliny

1147 m2

Nowoczesny

Ogród w stylu nowoczesnym, którego konstrukcja opiera się na murkach oporowych, tworząc przy tym trzy poziomy. Na pierwszym, najwyższym poziomie zlokalizowany jest dom jednorodzinny z tarasem, z którego rozciąga się piękny widok na jezioro Ornowskie.

Ogród przed domem - podjazd

Aranżacja przed domem jest minimalistyczna, zawiera powtarzające się gatunki traw ozdobnych oraz krzewy, które są formowane na niskie żywopłoty. Ścieżka prowadząca do drzwi wejściowych domu oraz podjazd wyłożone są płytami betonowymi o jednolitej teksturze. Elewację domu przy wejściu, zdobią wysokie donice z cortenu.

Murki oporowe w towarzystwie roślin

Od strony tarasu, wzdłuż murków - również na drugim poziomie - rozciągają się rabaty wypełnione trawami ozdobnymi m.in. rozplenice, ostnice, miskanty, hakonechloe, kostrzewy czy trzcinniki, które różnią się pokrojem oraz odcieniem zieleni. Pomiędzy trawami nie mogło zabraknąć roślin zwisających, które na tle betonowej szarości murków oporowych tworzą soczystą zieloną kurtynę.

Relaks w ogrodzie - grill i miejsce na ognisko

Inwestorom zależało na miejscu rekreacji i wypoczynku, więc drugi poziom został temu poświęcony. Po jednej stronie znajduje się strefa grillowa wraz ze stołem do biesiadowania. Nawierzchnia pod stołem to kostka brukowa eko, która jest przyjazna dla środowiska i doskonale przepuszcza wodę, pomiędzy płytami ma przestrzeń na trawę. Po drugiej stronie poziomu drugiego, znajduje się miejsce na ognisko. Zostało ono obniżone i tworzy delikatny wgłębnik. Boki wgłębnika wypełnia konstrukcja z desek kompozytowych, które pełnią rolę siedzisk. natomiast na środku znajduje się misa ogniska. Najniższy poziom przeznaczony jest do gry w piłkę oraz zabawę z dziećmi. Pozostałe ścieżki w ogrodzie tworzą płyty betonowe, które ułożone są w trawie bądź grysie. Oświetlenie znajduje się na murkach oporowych - kinkiety zewnętrzne, w schodach oprawy wpuszczane i przy wejściu oprawy najazdowe.

Potrzebujesz indywidualnego projektu? Zostaw wiadomość lub skontaktuj się ze mną, a otrzymasz bezpłatną wycenę.