Projekt części rekreacyjno wypoczynkowej w ogrodzie

Powrót

Lauda

311 m2

Wiejski

Ogród wokół domu jednorodzinnego w większej części był zaaranżowany przez Inwestorkę, brakowało w nim miejsca na ognisko i altanę, która będzie doskonale pasować do istniejącego otoczenia. Aranżacja strefy rekreacyjno - wypoczynkowej powstała w bliskim otoczeniu budynku.

Nawierzchnie z kostki brukowej

Ścieżka oraz podłoga w altanie zaprojektowana z kostki brukowej w różnych rozmiarach, która swoją teksturą przypomina drewniane deski. Świetna alternatywa dla drewna, które po opadach deszczu może stanowić zagrożenie i być śliskie. Kostka jest trwalszym materiałem i co najważniejsze jest antypoślizgowa.

Altana ogrodowa

Konstrukcja altany w całości jest z drewna, dla zachowania lekkości i subtelnego efektu, została urozmaicona elementami lameli w ściankach oraz zewnętrznymi zasłonami, które łagodnie unoszą się na wietrze. To idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, oddając się błogiemu lenistwu czy fascynującym rozmowom.

Miejsce na ognisko w otoczeniu pergoli

Aby stworzyć jeszcze bardziej magiczną atmosferę, w pobliżu altany znajduje się miejsce na ognisko, otoczone z dwóch stron przez drewniane pergole. Konstrukcje pergoli zawierają liny, które pokryte pnączem hortensji, dodają romantycznych akcentów. Siedziska wokół ogniska wykonane są z drewnianych belek, na których docelowo umieszczone są poduszki, gwarantując wygodę podczas relaksu przy ciepłym płomieniu ogniska. Pod pergolą, aby drewno zawsze było pod ręką, znajduje się drewutnia wykonana ze stalowej konstrukcji. Dzięki temu wszystko jest uporządkowane i schludne, a ogień może płonąć nieprzerwanie, ożywiając wieczorne spotkania.

Barwy ogrodu

Ogród zachwyca różnorodnością i kolorami. Wszędzie królują gatunki w odcieniach różu, fioletu i bieli, które tworzą harmonijną kompozycję kolorystyczną. Obok bujnych rododendronów, które zdobią rabaty, można podziwiać kwitnące irysy, piwonie, liriope, floksy, rdesty czy żurawki, które dodają ogrodowi uroku i delikatności.

Potrzebujesz indywidualnego projektu? Zostaw wiadomość lub skontaktuj się ze mną, a otrzymasz bezpłatną wycenę.