Wąski ogród z jacuzzi i sauną

Powrót

Londyn

130 m2

Nowoczesny

Ogród na bazie prostokąta w stylu nowoczesnym. Działka o małej powierzchni, która okazała się bardzo pojemna. Inwestorzy marzyli o saunie, jacuzzi oraz miejscu na ognisko. Projekt ogrodu na tak wąskiej działce był sporym wyzwaniem. Finalnie efekt końcowy spełnił oczekiwania Inwestorów w 100%, a każdy wyżej wymieniony element znalazł swoje miejsce.

Taras przy domu z deski kompozytowej

Tuż przy domu znajduje się strefa biesiady, którą tworzy grill gazowy wraz ze stołem ogrodowym. Taras wykonany jest z deski kompozytowej w kolorze antracytu, materiał pojawia się również w dalszej części ogrodu i pokrywa wszystkie podesty. W ogrodzie wykorzystano istniejące gatunki m.in. oliwki, które posadzone w betonowych donicach stanowią dekorację tarasu.

Zabudowa jacuzzi

Jacuzzi do połowy zabudowane jest deskami kompozytowymi, a zadaszenie stanowi ażurowa konstrukcja z belek i lin, po których będą pięły się pnącza. Taras otulają rabaty wypełnione ostnicą i krzewami hortensji.

Miejsce na ognisko z nowoczesną huśtawką

Huśtawka o okrągłej konstrukcji siedziska pozwala na relaks w pozycji siedzącej i półleżącej. Obok znajduje się misa paleniska z ławką do siedzenia, a nawierzchnię stanowi grys. Ścieżka rozciągająca się przez długość ogrodu wykonana jest z gresu porcelanowego w dwóch odcieniach, który dzięki swej mrozoodporności i antypoślizgowości może być stosowany na zewnątrz.

Sauna w ogrodzie

Na końcu ścieżki znajduje się sauna ogrodowa typu beczka oraz taras, który stanowi część miejsca pracy. Poza gatunkami istniejącymi, które zostały wykorzystane w całości, w ogrodzie znajdują się gatunki ozdobne z liści, czyli: trawy ozdobne (kostrzewy, miskanty, seslerie), turzyce, byliny (funkie, macierzanki) krzewinki (barwinek) i krzewy (hortensja). Biżuterią ogrodu jest delikatne oświetlenie w postaci słupków.

Potrzebujesz indywidualnego projektu? Zostaw wiadomość lub skontaktuj się ze mną, a otrzymasz bezpłatną wycenę.